Z wielkiej trójki zwycięska tylko Chojniczanka. Podsumowanie 20. kolejki II ligi

Share on facebook
Share on twitter
2021.12.06 Chojnice
Pilka Nozna eWinner 2 liga sezon 2021/2022
Mecz Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszow
N/z Tomasz Mikolajczak gol bramka radosc
Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

2021.12.06 Chojnice
Football Polish second division season 2021/2022
Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszow
Tomasz Mikolajczak gol bramka radosc
Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Ostatnia kolejka w tym roku przyniosła nam wiele emocji. Oglądaliśmy heroiczną walkę o zwycięstwo do ostatnich chwil, hat-trick Białorusina o nazwisku polskiego noblisty czy odwołany mecz z powodu grubej pokrywy śnieżnej na murawie. To tylko kilka wydarzeń z minionego weekendu! 

Mecz kolejki: Chojniczanka Chojnice – Stal Rzeszów 3:1 

To był mecz może i całej rundy. To świetny wynik dla gospodarzy, którzy odskoczyli Ruchowi, a  zbliżyli się do Stali. Kto by miesiąc temu pomyślał, że Chojniczanka zapadnie w zimowy sen  będąc na drugim miejscu w tabeli? Mało tego. Jeśli Ruch odpuści awans (może już to robi?) to  drużyna Tomasza Kafarskiego może mieć autostradę do I ligi. Stal Rzeszów w tym meczu była  bezradna. To dość dziwne, bo patrząc na liczbę punktów w tabeli powinno być na odwrót. Nie  zmienia to faktu, że Stal kończy rok w dobrych nastrojach. 

Paździerz kolejki: Trzeba uczciwie przyznać, że nie mieliśmy w tej kolejce nudnego spotkania.  Praktycznie w każdym mieliśmy pełno zwrotów akcji i emocji do ostatniego gwizdka. Oby tak  dalej! 

Niespodzianka kolejki: KKS Kalisz – Sokół Ostróda 1:2 

Jeszcze trochę i już nie będziemy uznawać zwycięstw Sokoła jako coś szokującego. Tym razem  jednak mało kto spodziewał się, że tak doświadczony zespół gospodarzy przegra u siebie z  ostatnią drużyną w tabeli. Piłkarze Huberta Błaszczaka po raz kolejny pokazali pazur i niezłą  organizację gry w obronie, dzięki czemu odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie. Dla KKS-u ten  wynik to istny dramat. Z drużyny, która w zeszłym sezonie otarła się o I ligę zrobiła się zbieranina  obcych dla siebie piłkarzy. Przynajmniej tak to wygląda na boisku. Bogdan Zając ma nad czym  pracować w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej. 

Wydarzenie kolejki: hat-trick Yana Senkevicha 

Białorusin zanotował w weekend najlepszy mecz w trakcie pobytu w Polsce, a może i w całej  karierze. Środkowy pomocnik zdobył dwie naprawdę piękne bramki i sprawił, że zaraz po  Henryku może być najpopularniejszym Sienkiewiczem. Za trzy gole Noblów nie dostają, ale  nagroda Puskasa… Kto wie? 

Bonus 

Do marca!

Karol Siemek