STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Constract nie odpuszcza

Share on facebook
Share on twitter
SFE_MICHAŁ_DUŚKO_PANOVA_MOKS 5

Wicemistrzowie Polski z Lubawy wciąż pozostają w grze o mistrzostwo Polski. W hicie 23. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy Constract pokonał Acanę Orła Jelcz-Laskowice 3:1, dzięki czemu awansował na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Miały być trzy punkty i są. Porażka Constractu sprawiłaby, że ich szanse na mistrzostwo Polski spadłyby niemalże do zera. Acana Orzeł nie sprawił jednak niespodzianki i mimo dobrego spotkania z jego strony, przegrał 1:3, a tym samym lubawianie mogą wciąż myśleć o złocie.

Na plus u gości można wyróżnić młodzież, która dostała więcej minut. Kacper Opatowski zdołał ustrzelić nawet debiutancką bramkę, czym potwierdził, że dobry występ w Pucharze Polski z Piastem Gliwice nie był przypadkowy.

W dobrych humorach po końcowej syrenie mógł być również Clearex, który mierzy się obecnie ze sporymi problemami kadrowymi. Mimo prowadzenia Dremanu 2:0, chorzowianie odrobili straty z nawiązką, a jedną z bramek zdobył 19-letni Robert Rotuski, który podobnie jak Opatowski w Orle, coraz odważniej wchodzi do futsalowej elity.

Smutek jednych, radość drugich

Przeciwne nastroje panowały z kolei niedaleko Chorzowa. Zarówno P.A. Nova Gliwice, jak i AZS UŚ Katowice przegrały swoje spotkania i ich szanse na utrzymanie są coraz mniejsze, jeśli nie bliskie zeru. Strata odpowiednio dziewięciu i ośmiu punktów do bezpiecznej strefy praktycznie eliminuje ich na ten moment z podjęcia realnej walki o ligowy byt. Tym bardziej jeśli dodamy do tego Fit-Morning Gredar Brzeg, który znajduje się jeszcze przed nimi oraz zaległe spotkania Akademików z Warszawy – pierwszej drużyny tuż nad kreską.

Ta zresztą, choć powoli, to punktuje regularnie. Remis z Clearexem, Acaną Orłem oraz ostatni z Red Dragons pozwala im coraz bardziej przybliżać się do utrzymania. To co najważniejsze dla AZS-u jednak dopiero nadejdzie. Już we wtorek w starciu z P.A. Novą dowiemy się bowiem czy jedna drużyna będzie mogła już powoli przyzwyczajać się do pierwszoligowych parkietów, czy emocje w związku z utrzymaniem dopiero przed nami.

Weekend uzupełniło nam spotkanie w Lesznie. Zawodnicy Tomasza Trzandla lubią chyba sprawiać swoim kibicom emocje do samego końca, nawet jeśli te nie mają zakończyć się happy endem. W starciu z Teamem Lębork przegrywali 1:3, następnie wygrywali 4:3, a i tak zakończyło się remisem 4:4. Zwroty akcji, meczowy horror i emocje. Chyba nie ma w naszej lidze drużyny, która tak często potrafi zapewnić te wszystkie rzeczy.

Komplet wyników 23. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 3:1 (2:1)

Bramki: Vitinho (5, 16), Pedro Pereira (27) – Kacper Opatowski (6).

P.A. Nova Gliwice – MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:8 (3:4)

Bramki: Amadeusz Pasierb (14), Patrik Zaović (15, 17, 21), Filip Marton (23), Piotr Hiszpański (29) – Mateusz Prolejko (14), Tomasz Dzierzgowski (14, 30, 32), Piotr Skiepko (15, 28), Krzysztof Kożuszkiewicz (16), Michał Osypiuk (39).

Dreman Opole Komprachcice – Clearex Chorzów 2:4 (2:1)

Bramki: Nuno Chuva (7), Marcin Grzywa (19) – Sebastian Leszczak (19), Adam Wędzony (34, 39), Robert Rotuski (38).

AZS UW DARKOMP Wilanów – Red Dragons Pniewy 2:2 (0:2)

Bramki: Denys Lifanow (23), Maciej Pikiewicz (37) – Igor Sobalczyk (3 s.), Patryk Hoły (20).

GI Malepszy Futsal Leszno – Team Lębork 4:4 (2:2)

Bramki: Piotr Pietruszko (4), Sebastian Wojciechowski (23), Michał Bartnicki (34), Mateusz Lisowski (36) – Eric Tabares (3), Lucas Bonifacio (13), Piotr Łapigrowski (16), Mateusz Madziąg (38).

AZS UŚ Katowice – FC Reiter Toruń 0:2 (0:1)

Bramki: Remigiusz Spychalski (20), Michał Wojciechowski (38).

Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała 0:5 (walkower)

Fit-Morning Gredar Team Brzeg – Red Devils Chojnice, 27 lutego, godz. 18.00

Pauza: Piast Gliwice

TABELA STASTCORE FUTSAL EKSTRAKLASY
fot. Statscore Futsal Ekstraklasa

Fot. Michał Duśko