W ostatnim meczu przed przerwą na kadrę dobrze dysponowana drużyna Pogoni Szczecin udała się na wyjazd do Krakowa na mecz z miejscową Cracovią. Starcie zapowiadało się szczególnie ciekawie, gdyż Pogoń nie potrafiła wygrać w czterech ostatnich meczach na stadionie przy ul. Kałuży.
Mecz rozpoczęli goście ze Szczecina. Początek spotkania był wyrównany, pierwszą dobrą sytuację miała Pogoń, gdy w 5. minucie doskonałe podanie Kamila Grosickiego zmarnował Luka Zahović, nie trafiając w piłkę.
Cracovia na swoją pierwszą znakomitą okazję musiała poczekać do 17. minuty, gdy po świetnym podaniu Jakuba Myszora, w słupek trafił Michał Rakoczy.
Następne kilkanaście minut upłynęło pod względną dominacją Portowców. Najpierw strzał obok bramki oddał Jean Carlos, a niedługo potem pokonać Karola Niemczyckiego próbował Luka Zahović.
Swoje okazje pod koniec 1. połowy miała też Cracovia. W 34. minucie strzał obok bramki Dante Stipicy oddał Paweł Jaroszyński, a w 42. minucie główką rozegranie rzutu rożnego próbował wykorzystać Virgil Ghita.
Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.
Mecz dla przeciętnego widza nie był porywający, na emocje trzeba było poczekać do 56. minuty, gdy Jean Carlos po zderzeniu z zawodnikiem Pasów nie podnosił się z murawy, sędzia jednak nie przerwał gry. Dopiero po chwili zdecydował się na wrócenie do tej sytuacji, gdy sztab Pogoni zerwał się i chciał wbiec na boisko, żeby sprawdzić, czy ich zawodnikowi nic się nie stało.
W 70. minucie „uruchomił się” Kamil Grosicki. Najpierw oddał strzał, który na szczęście dla gospodarzy został zablokowany. Jednak minutę później wykorzystał zamieszanie w polu karnym, spadającą mu pod nogę piłkę umieścił przy krótkim słupku bramki Karola Niemczyckiego. Pogoń objęła prowadzenie w Krakowie.
Jednak długo się nim nie nacieszyła, bo już w 73. minucie kolejne zamieszanie, tym razem w polu karnym Dante Stipicy wykorzystał Benjamin Kallman. Po strzale w słupek, który zmylił bramkarza Portowców dobił piłkę, do niestrzeżonej już bramki Pogoni.
Przy straconej bramce duży udział miało chaotyczne zachowanie defensorów szczecinian.
Końcówka spotkania charakteryzowała się oddaniem paru niegroźnych strzałów ze strony obu zespołów. Dla Pogoni próbowali strzelić wprowadzeni zmiennicy: Wahan Biczachczjan i Michał Kucharczyk. Z kolei dla krakowian: Takuto Oshima oraz Patryk Makuch.
Warta uwagi była też prezentacja przez wprowadzonego do składu Portowców – Mariusza Fornalczyka, nowej, niecodziennej fryzury, z których słynie.
Mecz zakończył się remisem 1:1. Z podziału punktów bardziej mogą zadowoleni by goście, którym przy Kałuży szczególnie trudno ostatnio się gra.
Pogoń po przerwie reprezentacyjnej czeka historyczne wydarzenie. Otwarcie nowego stadionu. Podczas najbliższego, domowego meczu z Lechią Gdańsk na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie będzie mógł zasiąść komplet 21 163 widzów.
Organizatorzy spodziewają się olbrzymiego zainteresowania i stadion na pewno zostanie w całości wypełniony. Mecz z gdańską Lechią z pewnością będzie wielkim świętem. Pytanie czy kibice Pogoni, podobnie jak na przykład fani Widzewa będą w stanie regularnie wypełniać cały obiekt.
Cracovia 1:1 Pogoń Szczecin (0:0)
Bramki: 73. Kallman – 70. Grosicki
Składy:
Cracovia: Niemczycki – Jugas, Rodin, Ghita – Kakabadze, Oshima, Loshaj, Jaroszyński (78. Siplak) – Myszor (78. Konoplyanka), Kallman (82. Rasmussen), Rakoczy (68. Makuch)
Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata – Carlos (61. Kucharczyk), Dąbrowski (k), Łęgowski (72. Drygas), Kowalczyk (72. Biczachczjan), Grosicki – Zahović (86. Fornalczyk)
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Zawodnicy na plus: Kallman, Myszor – Carlos, Grosicki, Kowalczyk
Frekwencja: Stadion im. Józefa Piłsudskiego (Kraków) – 7 259 widzów
Mecz relacjonował Oskar Śmiałek.