Przełamanie Sokoła i kolejna strata punktów Motoru. Podsumowanie 18. kolejki II ligi

Share on facebook
Share on twitter
2021.10.16 Wronki
Pilka nozna eWinner 2 liga sezon 2021/2022
Lech II Poznan - Chojniczanka Chojnice
N/z Roko Baturina gol radosc bramka
Foto Pawel Jaskolka / PressFocus

Przed weekendem ostrzyliśmy sobie zęby na starcie Garbarni ze Stalą, ale niestety mecz został przełożony. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej kolejce mieliśmy kilka naprawdę ciekawych wyników. Zapraszamy na 18. kolejkę eWinner II ligi w pigułce!

Mecz kolejki: Lech II Poznań – Radunia Stężyca 1:0 

Gospodarze wygrali tzw. „mecz o sześć punktów”, tym samym przedłużając swój byt w strefie barażowej. Podopieczni Artura Węski w ostatnich meczach prezentują naprawdę wysoką formę. Dość wspomnieć, że w lidze nie przegrali już od dziesięciu spotkań, a bramki nie stracili od niemalże 360 minut. Patrząc w tabelę, można powiedzieć, że rezerwy Lecha będą walczyć o awans, a nie o utrzymanie. Radunia pozostała na czwartym miejscu w tabeli, ale do trzeciej Chojniczanki traci tylko trzy punkty. 

Paździerz kolejki: Hutnik Kraków – Śląsk II Wrocław 0:1 

Gdy już wydawało się, że w Hutniku coś ruszy, ten w meczu u siebie zaprezentował się katastrofalnie w porównaniu z tym, co widzieliśmy tydzień temu z Ruchem na tym samym stadionie. Jak to wytłumaczyć? Trzeba zapytać piłkarzy i trenera, bo dla kibiców to jest zbyt ciężkie do zrozumienia. Sytuacja w tabeli zrobiła się jeszcze gorsza, gdyż Sokół Ostróda zbliżył się do Hutnika na trzy punkty. Śląsk II za to pokazał, że wygrana z wyżej faworyzowaną Olimpią Elbląg nie była przypadkiem. Znów błysnął Sebastian Bergier, który swoimi umiejętnościami przewyższa II ligę. Sam mecz jednak nie porwał kibiców zgromadzonych na „Suchych Stawach”. 

Niespodzianka kolejki: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Sokół Ostróda 1:3 

Największe zaskoczenie tej kolejki, a może i całej rundy. Ostatni w tabeli Sokół jechał do Grodziska, gdzie tydzień wcześniej poległy Wigry, więc nic nie wskazywało na to, że Pogoń może to spotkanie przegrać. Tymczasem nie wiedzieć z jakiej okazji piłkarze gospodarzy postanowili  podarować gościom kilka prezentów. Pierwszy wykorzystał już w 1. minucie Gian Mendez, a w 27. – Lias Montero. W obu przypadkach fatalne błędy popełnili obrońcy i bramkarz Pogoni. Gospodarze tuż na początku drugiej połowy zdołali zdobyć kontaktową bramkę, ale marzenia na odrobienie strat odebrał chwilę potem Kamil Kurowski. Ostatni raz Sokół trzy bramki w II lidze zdobył we wrześniu, a pamiętamy początek trwającego sezonu, kiedy to drużyna Jarosława Kotasa ekstremalnie długo czekała na pierwszą bramkę. Postęp, jaki zrobił ten zespół widać gołym okiem. 

Wydarzenie kolejki: gol Carlosa Daniela 

Bramka 27-letniego Portugalczyka padła w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Dla pomocnika Wisły był to już piąty gol w sezonie. Ten strzelony przeciwko GKS-u Bełchatów będzie na pewno jednym z cenniejszych, gdyż był na wagę remisu, a to gospodarze powinni mecz wygrać, bo Puławy spisały się słabo.

Karol Siemek