fbpx

Poznaliśmy możliwy kierunek transferu Jóźwiaka! Kto za niego?

Share on facebook
Share on twitter
2020.07.04 Poznan
Pilka Nozna PKO Ekstraklasa sezon 2019/2020
Lech Poznan - Legia Warszawa
N/z Jakub Kaminski Tymoteusz Puchacz Kamil Jozwiak gol radosc
Foto. Damian Kosciesza / PressFocus

2020.07.04 Poznan
Football Polish PKO Ekstraklasa season 2019/2020 Lech Poznan - Legia Warszawa
O/p 
Credit. Damian Kosciesza / PressFocus

Jak udało nam się ustalić, istnieje duża szansa, że Kamil Jóźwiak zamieni stolicę Wielkopolski na stolicę Niemiec. Hertha Berlin złożyła konkretną ofertę za jednego z kapitanów Lecha i wygląda na to, że 22-latek jest zainteresowany taką opcją.

Hertha obserwuje poczynania skrzydłowego od dłuższego czasu. Mówi się o kwocie około pięciu milionów euro, ale to wciąż nie w pełni potwierdzona informacja. Jóźwiakowi bardzo podoba się opcja Herthy i wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu także będzie występować w niebieskim trykocie.

Co ważne, taki ruch ma na tyle duży sens, że w Berlinie występuje już inny Polak – Krzysztof Piątek, dzięki czemu aklimatyzacja mogłaby przebiec pomyślniej. Do tego barwy Herthy reprezentuje także były ekstraklasowicz – Ondrej Duda.

W kontekście Jóźwiaka mówi się również o innym klubie z Bundesligi. Jeden z beniaminków widziałby go w swoich szeregach. „Józia” na tę chwilę jednak bardziej ciągnie ku stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

Kto trafi do Poznania za niego? Działacze „Kolejorza” rozważają czy zarobionych na Jóźwiaku pieniędzy, nie przeznaczyć na jednego z najlepszych bocznych pomocników w Ekstraklasie – mowa tutaj o Damjanie Boharze. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by więcej powiedzieć w tym temacie.

Reasumując: prawdopodobieństwo, że Jóźwiak wyląduje w Bundeslidze wynosi 80/90%, a że będzie to Hertha 70/80%. Na konkrety musimy jeszcze trochę poczekać.

Kliknij w zdjęcie, by zaobserwować autora na Twitterze!