Porażka na zakończenie roku. Oceny za mecz z Holandią

2020.11.18, Chorzow, Football, 2020/2021 UEFA Nations League,
Match Poland vs Netherlands
Przemyslaw Placheta
Credit Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Podopieczni Jerzego Brzęczka porażką 1:2 z Holandią zakończyli ten rok reprezentacyjny. Polacy z pewnością zagrali lepiej niż 3 dni temu, ale i to nie wystarczyło na zdobycie choćby punktu. Gdyby udało się utrzymać chociażby remis, oceny byłyby wyższe, a tak to są nie najlepsze.

Łukasz Fabiański (90 minut) – 5

Dobry występ bramkarza West Hamu. Pewny zarówno na linii, jak i na przedpolu. Dobrze bronił chociażby uderzenia Frenkiego de Jonga, czy Memphisa Depaya (szczególnie ta druga interwencja była bardzo wymagająca). Dwa gole stracone, ale przy żadnym z nich nie mógł nic więcej poradzić.

Tomasz Kędziora – 4

Początek spotkania był dla naszego prawego defensora ciężki – kilka razy uciekł mu Malen, a po jednej z takich sytuacji zawodnik PSV uderzał minimalnie obok bramki. Po kilkunastu minutach było już lepiej i radził z nim sobie całkiem dobrze. Dobrze się ustawiał, dzięki czemu blokował strzały i niebezpieczne prostopadłe podania.

Kamil Glik – 3

Stoper Benevento zagrał taki typowy dla siebie mecz w kadrze – solidny. Kilka razy mocno zirytował Memphisa Depaya, z którym czasami sobie zwyczajnie nie radził i musiał uciekać się do przewinienia. W moim odczuciu Glik średnio wyglądał dziś w rozegraniu.

Jan Bednarek – 2

W pierwszej połowie był zdecydowanie tym mniej pewnym stoperem. Miał problemy z podaniami za plecy i kilka razy było z tego zagrożenie. Po przerwie stabilniejszy i z kilkoma dobrymi interwencjami. Niestety w 76. minucie sfaulował Wijnalduma w naszym polu karnym i Holendrzy dostali rzut karny. Właśnie za ten głupio sprokurowany rzut karny, ocena niższa.

Arkadiusz Reca (80 minut) – 2

Uważam, że był to w jego wykonaniu lepszy mecz niż ten niedzielny przeciwko Włochom. Nie oznacza to jednak, że był on dobry. Mocno przeciętny. W obronie miał duże problemy, jak zawsze. Z przodu pokazywał się do gry, ale bez celnego dogrania w pole karne, a to jest przecież najważniejsze.

Grzegorz Krychowiak (70 minut) – 2

Szybko dostał żółtą kartkę i to trochę wpływało na to, że musiał grać mniej agresywnie. Często był spóźniony i zostawiał miejsce holenderskim zawodnikom. Nie radził sobie z Depayem i balansował na granicy otrzymania drugiej żółtej kartki. Mimo wszystko uważam, że zagrał lepiej niż z Włochami.

Mateusz Klich – 3

Pierwsze 20 minut słabe w jego wykonaniu. Był mało widoczny, ale po tym czasie wyglądał trochę lepiej i częściej był pod grą. Próbował prostopadłych podań i kilka razy pokazał niezły przegląd pola.

Przemysław Płacheta (75 minut) – 5

Bardzo dobre 45. minut i dobry start drugiej połowy. Szczególnie przed przerwą bardzo często ruszał do prostopadłych podań i po jednej z takich akcji trafił w słupek bramki Krula. Chwile po przerwie w dobrej sytuacji uderzał swoją słabszą nogą, ale niestety się pomylił.

Kamil Jóźwiak – 4

To on otworzył wynik tego meczu. Sam odebrał piłkę, ona do niego wróciła i ruszył w pole karne, gdzie zachował zimną krew i bardzo dobrze wykończył. Ogólnie był to całkiem niezły mecz w jego wykonaniu. Z pewnością lepszy niż ten przeciwko Włochom, w którym był kompletnie niewidoczny. Ocena wyższa za bramkę.

Piotr Zieliński (70 minut) – 3

Odnoszę wrażenie, że zawodnik Napoli pokazał dzisiaj więcej w defensywie niż w kreacji. Uważam, że często zachowywał się bardzo odpowiedzialnie w fazie obronnej. Oczywiście, w rozegraniu też coś tam zrobił. Zaprezentował kilka ładnych i, co najważniejsze, celnych zagrań.

Robert Lewandowski (45 minut) – 2

Zaliczył asystę przy bramce Kamila Jóźwiaka, ale tak to mocno dyskretny występ kapitana. Nie pomagał w pressingu i wydawało się, jakby był trochę na kogoś obrażony. Zszedł w przerwie i jak sam powiedział w wywiadzie pomeczowym na antenie TVP Sport, że było to spowodowane urazem, z którym zmagał się przed tym spotkaniem.

Krzysztof Piątek (45 minut) – 2

Wszedł w miejsce Roberta Lewandowskiego. Nie był jakoś bardzo pod grą. Miał jedną niezłą sytuację po podaniu Piotra Zielińskiego, ale wyraźnie się pomylił.

Jakub Moder (20 minut) – 2

Nie dał dobrej zmiany. Brakowało akcentu ofensywnego z jego strony, a i w defensywie nie dał jakiejś bardzo dużej jakości.

Karol Linetty (20 minut) – 2

Zaliczył mocne wejście w mecz, zrobił dobrą akcję, ale potem było tylko gorzej. dobrze zaczął, potem niewidoczny

Kamil Grosicki (15 minut) – 2

Podobnie jak po wejściu z Włochami, skrzydłowy West Bromu nie dał tego, do czego nas przyzwyczaił, czyli kilku akcji na dużej szybkości. Z dzisiaj ja sobie takowych nie przypominam.

Maciej Rybus (10 minut) – 2

Prawdopodobnie, gdyby nie uraz Arkadiusza Recy, nie zobaczylibyśmy go dzisiaj na placu. Wszedł, za bardzo nie pomógł ani za bardzo niczego nie zepsuł.

*************************************************************************************************

Dobry początek spotkania, szybki gol, ale potem Polacy zostawiali zbyt dużo miejsca przed polem karnym, dzięki czemu Holendrzy zagrywali dokładne podania w pole karne. W mojej opinii mocno zawiedli zmiennicy i nie wnieśli odpowiedniej jakości. Zaprezentowali się słabiej niż zawodnicy, którzy wyszli w podstawowym składzie. Szkoda tego rezultatu, bo można było podwyższyć prowadzenie do 2:0, a i Holendrzy chyba nie byli dzisiaj w swojej najlepszej dyspozycji.