Po Salamonie czas na Piątkowskiego. Czy młody obrońca przejdzie do AC Milan?

Share on facebook
Share on twitter
2020.12.20 Gliwice
Pilka nozna PKO Ekstraklasa sezon 2020/2021
Piast Gliwice - Rakow Czestochowa
N/z Emocje reakcja Kamil Piatkowski
Foto Lukasz Sobala / PressFocus

2020.12.20 Gliwice
Football Polish League PKO Ekstraklasa season 2020/2021
Piast Gliwice - Rakow Czestochowa
Emocje reakcja Kamil Piatkowski
Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Kamil Piątkowski jest bliski przejścia do włoskiego AC Milan. Jak podał dziennikarz Kanału Sportowego, Krzysztof Stanowski kwota transferu ma oscylować w granicach 5 milionów euro. Rossoneri plasują się na pierwszym miejscu w tabeli Serie A i rozgrywają najlepszy sezon od lat.

Pamiętamy pewnie historię, gdy do AC Milan przechodził obecny obrońca Lecha Poznań, Bartosz Salamon – wielkiej kariery jednak nie udało mu się zrobić i później tułał się po słabszych drużynach. Jego szlakiem ma iść Kamil Piątkowski, ale w porównaniu do 29-latka jego przyszłość może wyglądać inaczej.

Obecnie w drużynie Stefano Piolego w defensywie rządzą Alessio Romagnoli oraz Simon Kjaer, do składu dobija się też utalentowany Pierre Kalulu, którym zachwycają się włoskie media. Dla młodzieżowego reprezentanta Polski z pewnością przebicie się do pierwszego składu byłoby dużą sztuką, ale w obecnych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy był on jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym obrońcą w całej lidze.

Dla Rakowa Częstochowa rozegrał w tym sezonie 14 meczów w lidze i dwa w Pucharze Polski, grając łącznie 1440 minut. Warto zwrócić uwagę, że z kadry Marka Papszuna wypadł Tomas Petrasek i młody obrońca musiał wziąć na swoje barki zarządzanie defensywą. Wywiązał się z tego znakomicie. 20-latek przebojem też wdarł się kadry Macieja Stolarczyka, w której jest podstawowym zawodnikiem i na nim opiera się gra obronna naszej drużyny.

Pierwsze kroki piłkarskie Piątkowski stawiał w Karpatach Krosno, skąd wypłynął na głębsze wody. Później jego nowym klubem była Akademia Zagłębia Lubin, a następnie przeszedł do Rakowa Częstochowa w 2019 roku i właśnie w drużynie spod Jasnej Góry zadebiutował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Teraz wygląda na to, że 20-latek obierze włoski kierunek. Czy będzie to AC Milan? Wiele na to wskazuje, bo skauci klubu z Lombardii od dawna obserwują Polaka i są zdeterminowani, żeby go pozyskać. Oprócz mediolańczyków w gronie zainteresowanych Piątkowskim wymienia się Atalantę Bergamo oraz Udinese.

Dominik Pasternak