Piotr Zieliński kapitanem reprezentacji Polski! „Cieszę się, że trener mi zaufał”

09.10.2023 Warszawa
Pilka nozna
Reprezentacja Polski
Konferencja prasowa i trening Reprezentacji Polski
n/z Piotr Zielinski
Foto Adam Starszynski / PressFocus09.10.2023 Warsaw
Football
Polish National Team press conference and training session
Piotr Zielinski
Credit Adam Starszynski / PressFocus

Październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski jest dość ciekawe ze względu na nieobecność Roberta Lewandowskiego, który doznał urazu w meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto. W związku z tym zaczęto się zastanawiać, kto zostanie nowym kapitanem kadry. Na pierwszej konferencji prasowej tego zgrupowania, która odbyła się w poniedziałek na stadionie Legii Warszawa, poznaliśmy nowego kapitana reprezentacji Polski – Piotra Zielińskiego.

Nieobecność Lewandowskiego = test dla reprezentacji

Absencja Roberta Lewandowskiego jest bardzo interesująca i 2 mecze rozegrane bez kontuzjowanego napastnika FC Barcelony mogą pokazać kibicom Biało-czerwonych, jak kiedyś będzie wyglądała polska kadra, ponieważ Lewandowski jest już blisko zakończenia reprezentacyjnej kariery. Poza tym jest pewna grupa kibiców, która ma dość Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski. Tymczasowym kapitanem Orłów został Piotr Zieliński – pomocnik Napoli, który powiedział co znaczy dla niego opaska kapitańska.

Spotkało mnie wielkie wyróżnienie, zaszczyt, ale i odpowiedzialność. To zgrupowanie jest dla nas nowym otwarciem i ja, selekcjoner, jak i cała drużyna będziemy chcieli zrobić wszystko, aby wygrać dwa następne spotkania. Każdy zawodnik, który gra w piłkę, marzy o tym, aby być kapitanem reprezentacji. Cieszę się, że trener mi zaufał i będę chciał wywiązać się z tej roli jak najlepiej.

Michał Probierz: Zmiana pokolenia musi nastąpić

Michał Probierz zaskoczył nas powołaniami, bowiem wysłał je do kilku nieznanych jeszcze twarzy w reprezentacji Polski, lecz powołania podsumował już w swoim tekście Patryk Szymański.

Głównie kontrowersje wzbudziło powołanie dla Patryka Pedy, który reprezentuje barwy SPAL, grającego w Serie C (trzecia liga we Włoszech). Michał Probierz uzasadnił wysłanie powołania dla tego zawodnika tym, że jest on w świetnej formie.

– Patryk Peda grał w U21 – z jego formy, zachowania i cech byłem bardzo zadowolony. W meczach, w których u mnie grał, był zawodnikiem, który potrafił wnieść bardzo dużo do całego bloku defensywnego, jest kreatywny, potrafi wyprowadzić piłkę. Mimo młodego wieku jest też doświadczony.

Krótki plan zgrupowania

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa z Michałem Probierzem oraz Piotrem Zielińskim. We wtorek również zaplanowana jest konferencja oraz trening, natomiast w środę drużyna wraz z dziennikarzami wylatuje na Wyspy Owcze, gdzie tego samego dnia odbędzie się wymagana przez UEFA konferencja przedmeczowa.

W czwartek 12 października o 21:00 odbędzie się mecz przeciwko Wyspom Owczym. W piątek po meczu drużyna wraca do Warszawy i jest to dzień prawdopodobnie bez żadnej aktywności medialnej.

Sobota stoi pod znakiem konferencji przed meczem z Mołdawią, a następnie treningu. Wieczór wyborczy piłkarze reprezentacji Polski spędzą na meczu, mianowicie przyjdzie czas rewanżu na Mołdawii, z którą ostatni mecz przegrali 2:3.

Kacper Chojnacki

POLECANE

tagi