Spore zamieszanie w Polonii Warszawa. Nitot odejdzie?

12.09.2020 Warszawa
Pilka nozna
III Liga 2020/2021
Polonia Warszawa - Ursus Warszawa
N/z wlasciciel Polonii Warszawa Gregoire Nitot
Foto Adam Starszynski / PressFocus12.09.2020 Warsaw
Football
3rd League 2020/2021, polish fourth division
Polonia Warszawa - Ursus Warszawa
wlasciciel Polonii Warszawa Gregoire Nitot
Credit Adam Starszynski / PressFocus

Zaledwie dwa dni temu Polonia Warszawa hucznie świętowała awans do Fortuna I Ligi, a dzisiaj okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo w klubie przy Konwiktorskiej. Możliwe, że klub straci swojego głównego inwestora i zarazem właściciela.

Sobotni mecz pomiędzy Polonią Warszawa a Olimpią Elbląg przyciągnął na Konwiktorską sporą rzeszę fanów głodnych poważnej piłki na Muranowie. Piłkarze swoje zadanie wykonali i pokonując Olimpię 2:0 przyklepali awans na zaplecze Ekstraklasy. Po meczu rzecz jasna nie zabrakło świętowania sukcesu i tradycyjnych kąpieli w fontannie, które pojawiają się przy każdym celebrowaniu awansu.

Jednak ta celebracja nie wszystkim się udała. Mowa o właścicielu „Dumy Stolicy”, dobrze znanym Gregoire Nitot. Francuz, któremu Polonia zawdzięcza naprawdę wiele, zasłynął też z kilku kontrowersji wokół swej postaci. A w sobotę wieczorem dał kolejny popis…

Według informacji, do których dotarliśmy, podczas fety mistrzowskiej doszło do spięcia pomiędzy Nitotem i przedstawicielami grupy kibicowskiej Ultras Enigma. Powodem miało być sprzedawanie przez Ultrasów gadżetów z herbem Polonii, o co Nitot już kiedyś robił problemy grupie kibicowskiej. Spięcie to jednak było na tyle poważne, że prawie doszło do rękoczynów, a niektóre źródła podają, że prezes miał nawet wdać się w przepychankę z przedstawicielami Ultras Enigma.

I tutaj nasze źródła się rozjeżdżają w dwie strony. Jedno informuje, że prezes Nitot popchnął jedną z przedstawicielek grupy kibicowskiej, natomiast drugie, że to kibice byli agresywni wobec właściciela klubu. Gdzie leży prawda, tego się zapewne nie dowiemy.

Na tym się jednak nie skończyło. W sieci pojawiły się zrzuty ekranu z rozmów prezesa Nitot z jednym z przedstawicieli wspomnianej Enigmy. Francuz informuje w nich, że zachowanie ultrasów spowodowało, że nie ma już chęci inwestować w warszawski klub. Dodał także, że szuka inwestora który przejmie od niego klub, bowiem on stracił przyjemność z finansowania Polonii.

Stołeczny klub na ten moment odcina się od wypowiedzi w tym temacie. Według naszych informacji, dzisiaj w godzinach popołudniowych ma pojawić się komunikat klubu w sprawie wydarzeń z soboty. Pamiętając jednak ostatnie komunikaty Polonii, można spodziewać się ciekawych smaczków.

Redakcja

POLECANE

tagi