Liga Mistrzów – Raport #5: Rewelacyjny Ajax. Dublet Messiego. Sheriff w końcu znalazł swojego pogromcę

cl

Za nami wtorkowe spotkania 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki klubowe jak zwykle dostarczyły nam masę wrażeń. Czas sobie podsumować miniony dzień na europejskich boiskach.

,,Obywatele” gromią mistrza Belgii

W grupie A Manchester City pokonał na wyjeździe Club Brugge 5:1. Wynik spotkania otworzył w 30. minucie Joao Cancelo, który wykorzystał podanie Phila Fodena. Trzynaście minut później goście podwyższyli prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Riyad Mahrez.

Druga połowa to dalsza dominacja podopiecznych Pepa Guardioli. W 53. minucie Kevin de Bruyne zagrał do Kyle’a Walkera, a reprezentant Anglii umieścił piłkę w siatce. W 67. minucie ,,The Citizens” prowadzili już 4:0. Bramkę zdobył 19-letni Cole Palmer. Dla młodego Anglika była to premierowa bramka w barwach klubu z Manchesteru.

W końcówce spotkania honorowe trafienie zdobyli gospodarze, kiedy Edersona pokonał Hans Vanaken. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 84. minucie drugiego gola w tym meczu zdobył Riyad Mahrez. Manchester City pewnie pokonuje Club Brugge i po dwóch spotkaniach ma sześć punktów na swoim koncie. Mistrz Belgii za to notuje pierwszą porażkę w fazie grupowej, po tym jak zremisowali z PSG i wygrali z RB Lipsk.

Ajax gromi BVB

W drugim spotkaniu grupy C, Ajax Amsterdam na własnym boisku nie dał żadnych szans Borussii Dortmund, wygrywając aż 4:0. Pierwsza bramka padła w 11. minucie spotkania, kiedy samobójcze trafienie zaliczył kapitan gości, Marco Reus. Kilkanaście minut później gospodarze zadali drugi cios. W 25. minucie Gregora Kobela pokonał Daley Blind.

W drugiej połowie Ajax nie zwalniał, zadawał kolejne ciosy. W 57. minucie spotkania gola zdobył skrzydłowy Ajaxu, Antony. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Sebastien Haller. Piętnaście minut później, Iworyjczyk do dwóch asyst dopisał i bramkę. Asystował mu Daley Blind, który odwdzięczył się mu za ostatnie podanie przy drugiej bramce w tym meczu.

Ostatecznie Ajax zasłużenie wygrywa z Borussią Dortmund i na półmetku fazy grupowej są oni liderem grupy C. Holenderska drużyna zagrała świetny mecz i dzięki temu może się cieszyć z prowadzenia w grupie. BVB zdecydowanie zawiodło w tym spotkaniu, byli gorsi od rywala w każdym aspekcie.

Inter pokonuje mołdawską sensację

W spotkaniu grupy D Inter pokonał Sheriff Tyraspol 3:1. Strzelanie w Mediolanie rozpoczął w 34. minucie Edin Dzeko, któremu asystował Arturo Vidal. W drugiej połowie goście zdołali wyrównać za sprawą Sebastiena Thilla, który fantastycznym strzałem z rzutu wolnego pokonał Samira Handanovicia.

Gospodarzy nie podłamała bramka wyrównująca, gdyż już kilka minut później, konkretnie w 58. minucie Inter ponownie objął prowadzenie. Gola zdobył Vidal, któremu asystą odwdzięczył się Edin Dżeko. Dziewięć minut później, Inter podwyższył prowadzenie. Po wrzutce Denzela Dumfriesa z rzutu wolnego, strzałem głową bramkę zdobył Stefan de Vrij.

Trafienie na 3:1 ustawiło już spotkanie. Inter spokojnie kontrolował resztę meczu i pokonał dotąd niepokonany Sheriff. Inter dzięki tej wygranej dodał sobie trochę tlenu i ciągle może myśleć o awansie do fazy pucharowej Champions League, zaś Sheriff mimo porażki utrzymuje prowadzenie w grupie, jednak tyle samo punktów ma już drugi w tabeli Real Madryt, który rozgromił na wyjeździe Szachtar Donieck aż 5:0.

Paryżanie lepsi od ,,Byków”

W drugim meczu grupy A PSG pokonało RB Lipsk 3:2. Wynik spotkania dosyć szybko, bowiem w 9. minucie otworzył Kylian Mbappe. Francuz skorzystał z podania Juliana Draxlera. W 28. minucie wyrównał Andre Silva, kiedy Angelino znalazł niekrytego w polu karnym Portugalczyka, a ten skutecznie umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie również nie zabrakło emocji oraz bramek. W 57. minucie drugą asystę zaliczył Angelino, tym razem zagrywając do Nordiego Mukiele. RB Lipsk objął prowadzenie, ale gospodarze się nie poddali i zabrali się do odrabiania strat. No i mieli w składzie Leo Messiego, który do momentu bramki był niewidoczny, ale później jego gwiazda świeciła najbardziej. W 67. minucie Argentyńczyk wyrównał stan meczu, a siedem minut później dał swojej drużynie prowadzenie, kiedy skutecznie wykonał ,,jedenastkę” po faulu Simakana na Mbappe. W doliczonym czasie gry Paryżanie mieli kolejny rzut karny, jednak tym razem do strzału podszedł Mbappe i fatalnie przestrzelił. Ostatecznie PSG pokonuje RB Lipsk 3:2 i umacniło się na pozycji lidera grupy A. To było świetne spotkanie, w którym padło pięć bramek, była nieustająca gonitwa za wynikiem. Kwintesencja Ligi Mistrzów.

No i w końcu po meczu Paryżan można pochwalić Leo Messiego. Argentyńczyk, który nie prezentował się najlepiej na początku swojej przygody w stolicy Francji, w końcu zagrał na miarę swoich ogromnych możliwości.