fbpx

Kościelniak przejmuje Miedź!

Share on facebook
Share on twitter
2015.09.25 KATOWICE
PILKA NOZNA 1 LIGA SEZON 2015/2016
FOOTBALL POLISH FIRST LEAGUE SEASON 2015/2016
GKS KATOWICE - ROZWOJ KATOWICE
N/Z IRENEUSZ KOSCIELNIAK
FOTO LUKASZ LASKOWSKI / PRESSFOCUS

Dziś rano Miedź Legnica poinformowała o tym, że Dominik Nowak nie będzie prowadził dłużej zespołu z Dolnego Śląska. Kilka godzin po tej informacji, poznaliśmy nowego trenera Miedzianki. Jest nim Ireneusz Kościelniak!

Nowak w zespole Miedzi pracował od 9 czerwca 2017. W swoim debiutanckim sezonie wywalczył awans i zajął zaszczytne pierwsze miejsce w I lidze. W Ekstraklasie jednak nie poszło mu tak dobrze. Po 37. kolejkach drużyna z Legnicy zajęła 15. miejsce, co skutkowało spadkiem o szczebel niżej.

Aspiracje w tym sezonie były wzniosłe – szybki powrót do elity. Na ten moment wygląda to dość nieciekawie. Miedź zajmuje 6. miejsce, a w ostatnich pięciu spotkaniach zanotowała tylko jedno zwycięstwo. Kontrakt Nowaka został rozwiązany za porozumieniem stron.

„Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecież popełnia każdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco.” – mówi właściciel Miedzianki, Andrzej Dadełło dla oficjalnej strony internetowej klubu.

Nowym szkoleniowcem szóstej drużyny Fortuna I ligi został Ireneusz Kościelniak. To były zawodnik m.in. Arki Gdynia, Pogoni Szczecin czy GKS-u Katowice. Przez ostatnie miesiące był asystentem Macieja Stolarczyka w reprezentacji Polski U-19. Wcześniej prowadził samodzielnie m.in. Polonię Bytom i GKS Katowice (jako trener tymczasowy).

Asystentem 46-latka będzie znany i lubiany Wojciech Łobodziński. Były zawodnik m.in. Wisły Kraków w Legnicy gra od 2012 roku. Na swoim koncie ma prawie 200 występów w barwach Miedzianki. Dalsze decyzje dotyczące składy sztabu szkoleniowego zostaną podjęte w nąstępnych dniach.

„To dla mnie duże wyzwanie, ale też ogromna szansa. Bardzo wierzę w ten zespół, ale na razie ma on swoje problemy, które szybko musimy rozwiązać. Przede wszystkim trzeba grę w obronie całej drużyny. To musi być monolit.” – powiedział nowy szkoleniowiec Miedzi.

Właśnie na poprawieniu gry obronnej Kościelniak skupi się w pierwszych dniach swojej pracy. Spośród pierwszych siedmiu drużyn, to właśnie Miedź straciła najwięcej bramek. Rozpocznie ją we wtorek, a jego debiutem będzie sobotnie spotkanie z Wartą Poznań.

Kliknij w zdjęcie, by odwiedzić profil autora na Twitterze!