Komedia pomyłek w obronie. Cracovia dzieli się ze Stalą punktami

N/z Mateusz Zyro, Sergiu Hanca, gol, bramka na 1-0
Foto Krzysztof Porebski / PressFocus

Football, Polish top league - first level, 2021/22 season
Mateusz Zyro, Sergiu Hanca, gol, bramka na 1-0
Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

W meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Cracovia zremisowała ze Stalą Mielec 3:3. Podopieczni Michała Probierza po przeciętnej pierwszej połowie przegrywali dwoma bramkami, ale zdołali wyrównać stan rywalizacji w drugiej części gry. Mielczanie zaś mogą czuć ogromny niedosyt. Mieli rywala na widelcu, a przez głupie błędy w obronie, wracają do domu z punkcikiem.

Co niektórzy przed meczem spodziewali się, że przy Kałuży zobaczymy kawał paździerza, a tymczasem pierwsza połowa była palce lizać. Piłkarze obu ekip grali w zawrotnym tempie, do czego nas nie przyzwyczaili w tym sezonie. Cracovia lepiej weszła w ten mecz, bo już w pierwszych minutach spotkania, Jonathan De Amo wybił w ostatniej chwili piłkę po strzale Sergiu Hanki. Chwilę później Rumun trafił na 1:0 do gospodarzy, przerzucając futbolówkę nad Mateuszem Żyrą i ładując piłkę do bramki.

Długo jednak drużyna ,,Pasów” nie cieszyła się z prowadzenia. W 9. minucie Maksymilian Sitek dostał podanie od Konrada Wrzesińskiego, minął obrońcę i w polu karnym uderzył precyzyjnie po długim słupku.

Po strzelonym golu Stal mocno przycisnęła i zaczęła tworzyć piękne, składne akcje, na które defensywa Cracovii słabo reagowała. W 22. minucie mielczanie wyprowadzili kolejną piękną akcję – Piasecki podał Getingera, ten zagrał do Mateusza Maka, który świetnie przyjął piłkę, obrócił się z nią, zmylił Mateja Rodina i pewnym strzałem nie dał szans Lukasowi Hrosso.

10 minut później doskonałą sytuację do podwyższenia wyniku miał Fabian Piasecki, który próbował przelobować golkipera ,,Pasów”, ale Jakub Jugas do końca biegł za futbolówką i w ostatniej chwili zdołał ją wybić. Wypożyczony ze Śląska Wrocław napastnik zdołał zapisać się w pierwszej połowie na listę strzelców. Po faulu Mateja Rodina na Mateuszu Matrasie, sędzia Tomasz Wajda wskazał na 11. metr, a Piasecki pewnym strzałem pokonał Hrosso. Po pierwszej połowie, pięknie grająca Stal zasłużenie prowadziła.

W drugiej połowie, Stal postanowiła się bronić, a Cracovia atakować. Tylko nie wychodziło jej to dobrze, gdyż co chwila gospodarze lądowali na pozycji spalonej. Z pomocą jednak krakowianom wyszła…obrona gości. Złe ustawienie Getingera i Żyry wykorzystał w 62. minucie Otar Kakabadze, który w 62. minucie huknął nie do obrony z ostrego kąta. W 77. minucie ,,Pasy” wyrównały stan rywalizacji, a to wszystko przez fatalną pomyłkę Getingera. Michal Siplak dośrodkował z lewej strony próbując zagrać do Michała Rakoczego, ale młodzieżowca Cracovii uprzedził obrońca Stali, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Pomyłek w tym meczu było sporo, a mogło być ich więcej, choćby wtedy gdy Lukas Hrosso wdał się w niepotrzebny drybling przy chorągiewce. Mylił się także arbiter, który powinien przyznać dla Stali rzut wolny pośredni po ewidentnym zagraniu Mateja Rodina do własnego bramkarza.

Ostatecznie Cracovia zdołała wrócić z dalekiej podróży i odrobiła dwie bramki straty. Zrobiła to trochę na farcie, bo jedyne dwa celne strzały zamieniła na gole, a trzecią bramkę zawdzięcza Getingerowi. Dzięki temu remisowi, podopieczni Probierza są od sześciu spotkań niepokonani. Stal zaś może po tym meczu pluć sobie w brodę, bo z przebiegu spotkania wyglądała na zespół lepszy, który przez głupie błędy w obronie, wyjeżdża z Krakowa z tylko jednym oczkiem.

Cracovia – Stal Mielec 3:3 (1:3)

Bramki: Hanca 7′, Kakabadze 62′, Getinger 77′ sam. – Sitek 9′, Mak 22′, Piasecki 45+4′ k.

Kartki: Rodin – Urbańczyk, Piasecki, Kościelny

Cracovia: Hrosso – Pestka, Rodin, Jugas (46′ Kakabadze), Rapa – Siplak, Sadiković (87′ Balaj), Knap (63′ Rakoczy), van Amersfoort, Hanca – Alvarez (46′ Loshaj)

Stal Mielec: Strączek – De Amo, Matras, Żyro – Wrzesiński (75′ Granlund), Urbańczyk (46′ Kościelny), Tomasiewicz, Getinger – Sitek, Piasecki, Mak (67′ Hinokio)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)