Jerzy Brzęczek zwolniony!

Share on facebook
Share on twitter
2020.11.18 Chorzow
Pilka nozna kadra reprezentacja Polski UEFA Liga Narodow
Polska - Holandia
N/z Emocje reakcja Jerzy Brzeczek
Foto Lukasz Sobala / PressFocus

2020.11.18 Chorzow
Football UEFA Nations League
Poland - Netherlands
Emocje reakcja Jerzy Brzeczek
Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Ta informacja spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba! Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski.

Po jesiennych meczach temat zwolnienia Jerzego Brzęczka był w polskich mediach niezwykle popularny. Kibice domagali się nowego selekcjonera, gdyż styl gry Biało-Czerwonych „nie powalał”, mówiąc delikatnie, a sami piłkarze zdawali się mieć problemy z rozszyfrowaniem planów taktycznych, które były szkoleniowiec Wisły Płock nakreślał im na każdym zgrupowaniu. Problemy występowały nie tylko na boisku, lecz także poza nim. Sporo mówiło się o napiętej atmosferze, o konfliktach opiekuna kadry z kluczowy zawodnikami w reprezentacji. Jednak Jerzy Brzęczek mógł być spokojny – zrealizował cele, które postawił mu Zbigniew Boniek, czyli awansował na EURO 2020, utrzymał się w Lidze Narodów oraz odmłodził kadrę. Prezes PZPN zapewniał wielokrotnie, że posada selekcjonera nie jest zagrożona, że cieszy się jego zaufaniem, że pogłoski o jego zwolnieniu czy też dymisji to bujdy na resorach. Jak widać coś na rzeczy jednak było.

Jak podaje oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Nożnej – Brzęczek został zwolniony, sam nie podał się do dymisji. Nie wiadomo, co miało wpływ na tę decyzję. Za nami ponad dwa tygodnie stycznia, za około dwa miesiące ruszają eliminacje do MŚ 2022, a Zbigniew Boniek zdecydował się na coś, co wykluczał w listopadzie czy grudniu.

Źródło: Twitter

Nazwisko następcy Brzęczka nie jest jeszcze znane. Szczerze mówiąc, to nikt nie spodziewał się takiej informacji w to spokojne, poniedziałkowe południe. W czwartek 21 stycznia o godzinie 15:00 odbędzie się konferencja prasowa online, na której obecny będzie sam prezes PZPN. Wtedy powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat okoliczności tej zadziwiającej decyzji.

Jerzy Brzęczek jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski poprowadził kadrę w 24 meczach – triumfował w 12, zremisował pięć, przegrał siedem.

Kuba Kowalikowski
Kliknij w zdjęcie, aby odwiedzić profil autora na Twitterze!