Grudziądz opłakuje 17-letniego Oliwiera Tadajewskiego

Oliwier

6 listopada 2023 roku – ta właśnie data zostanie zapamiętana jako jedna z najsmutniejszych w historii Grudziądzkiego Klubu Sportowego. Tego dnia, w wyniku obrażeń odniesionych po potrąceniu przez samochód, zmarł zaledwie 17-letni piłkarz Akademii Olimpii, Oliwier Tadajewski. Dyrektor sportowy „biało-zielonych” Grzegorz Wódkiewicz postanowił podzielić się z nami odczuciami dotyczącymi tejże tragedii.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Grudziądzu 3 listopada br. w godzinach popołudniowych. Wówczas to 51-letni sprawca kierujący dacią duster potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych Oliwiera Tadajewskiego oraz 16-letnią dziewczynę. Poszkodowani nastolatkowie trafili do szpitala. Niestety, życia młodego piłkarza, który od momentu wypadku pozostawał nieprzytomny, nie udało się uratować.

Bezwzględnie jest to dla nas wszystkich straszny cios. Oliwier był przecież młodym, „raczkującym” chłopakiem. Zawodnik ten pochodził z Grudziądza i ilość lat, jaką spędził w klubie przerasta tę, jaką legitymują się ci, którzy do nas migrują. Był wesołym, fajnym chłopakiem, dobrze rokującym. Pół roku temu był nawet w grupie „top”, cały czas rozwijał się i czekaliśmy na jego dalszy progres. Jest to zatem duża tragedia dla naszego środowiska – tak właśnie wspomina Oliwiera dyrektor sportowy Olimpii, Grzegorz Wódkiewicz.

Przed pierwszym gwizdkiem w meczu pomiędzy Olimpią, a Hutnikiem Kraków, spiker poprosił wszystkich o powstanie i uczczenie Oliwiera minutą ciszy. Po chwili zadumy, z trybun dały się słyszeć gromkie brawa. Widać zatem wyraźnie, że tragedia ta dotknęła wszystkich, którym dobro klubu leży na sercu.

– Wszyscy cierpimy z powodu śmierci Oliwiera, a zwłaszcza ci młodzi chłopcy, którzy mieli okazję z nim trenować. Siedzieli razem w ławce i przebywali ze sobą na co dzień. Jak zwykle jednak w takiej sytuacji, najbardziej cierpią jego bliscy oraz rodzina – dodaje Grzegorz Wódkiewicz.

Pożegnanie Oliwiera odbędzie się 13 listopada br. o godzinie 12:00 w Kościele Niepokalanego Serca NMP (Młodzieżowy). Z kolei o godzinie 12:30 rozpocznie się Msza Święta Pogrzebowa, a po jej zakończeniu zmarły spocznie na Cmentarzu Farnym przy ul. Cmentarnej w Grudziądzu.

Pogrzeb będzie mieć uroczysty charakter. Na pewno pojawi się sztandar Olimpii, bo Oliwier po prostu na to zasługuje – kończy dyrektor Wódkiewicz.

Autor niniejszego tekstu składa wraz z Redakcją wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie oraz bliskim zmarłego.

Jordan Tomczyk

POLECANE

tagi