Grad goli w Lubinie. Górnik gromi Zagłębie

Share on facebook
Share on twitter
2022.03.06 Zabrze
Pilka nozna PKO Ekstraklasa Sezon 2021/2022
Gornik Zabrze - Cracovia
N/z Robert Dadok, Bartosz Nowak, Piotr Krawczyk, radosc, radosc po golu, radosc po bramce
Foto Marcin Bulanda / PressFocus

2022.03.06 Zabrze
Football Polish PKO Ekstraklasa League Season 2021/2022
Gornik Zabrze - Cracovia
Robert Dadok, Bartosz Nowak, Piotr Krawczyk, radosc, radosc po golu, radosc po bramce
Credit: Marcin Bulanda / PressFocus

Zagłębie po raz kolejny zagrało beznadziejny mecz. Górnik za to dla odmiany zaprezentował się tak jak robił to na jesień. Dla gospodarzy może być to mecz symboliczny, gdyż w poniedziałek może zameldować się w strefie spadkowej…

Obie ekipy delikatnie mówiąc nie grają zbyt dobrze w piłkę w tym roku. Dużo gorzej na tym wychodzi Zagłębie, które jest poważnie zagrożone spadkiem. Patrząc w tabelę i na formę drużyny Piotra Stokowca degradacja może stać się faktem. Górnikowi spadek nie grozi, ale ostatnio punktuje jeszcze gorzej od „Miedziowych”. Jan Urban szuka złotego środka, ale brak w pierwszym składzie na ten mecz Mvondo czy Roberta Dadoka to spore zaskoczenie. Początek spotkania utwierdził nas w przekonaniu, że były szkoleniowiec Legii ma nosa do piłkarzy. Dariusz Pawłowski bardzo przytomnie dośrodkował piłkę na głowę Krzysztofa Kubicy, który strzałem w środek bramki pokonał Dominika Hładuna. Zagłębie w tarapatach. Dziś był to koncert Pawłowskiego. Po wrzutce z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany dopadł do piłki i było już 0:2. Potem do obrabiania strat ruszyło Zagłębie, a konkretniej Filip Starzyński, który poszedł w pole karne jak dzik w agrest i dzięki temu wpakował piłkę do siatki. Gospodarze złapali tlen, ale do wygranej wciąż brakowało wiele.

Goście koncertowo rozpoczęli drugą połowę. Najpierw Nowak efektownie asystował przy golu Krawczyka, a potem sam wykończył sytuację sam na sam. Chwilę potem oglądaliśmy szóstą bramkę w tym meczu. Patryk Szysz pewnie wykorzystał jedenastkę, ale był to gol na otarcie łez. Potem tempo meczu wyraźnie spadło, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Gospodarze nie zrobili dosłownie niczego, aby zniwelować straty. Źle to wróży na przyszłość. Tym bardziej patrząc na następnych rywali Zagłębia.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:4 (1:2)

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kopacz (C), Chancellor, Balić (62. Bartolewski) – Šćekić (62. Dieng), Starzyński (69. Żubrowski), Łakomy (62. Poręba) – Szysz, Daniel (86. Pieńko), Doležal.
Rezerwowi: Bieszczad – Bartolewski, Ławniczak, Kłudka, Żubrowski, Poręba, Pieńko, Dieng, Zajíc.
Trenér: Piotr Stokowiec

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski (C), Janicki, Janża – Pawłowski, Kubica (81. Stalmach), Manneh (81. Mvondo), Cholewiak – Podolski, Nowak (87. Pacheco) – Krawczyk (77. Dadok).
Rezerwowi: Bielica – Pacheco, H. Marín, Stalmach, Mvondo, Dziedzic, Ziółkowski, Szymański, Dadok.

MVP: Dariusz Pawłowski (Górnik)