Turin, Italy - 07.10.2021: THEO HERNANDEZ (FRA) score the goal and celebrates in the semifinals Uefa Nations League football match Belgium vs France at Allianz Arena Stadium in Turin on october 07th 2021.
Pilka nozna Liga Narodow
Belgia - Francja
Foto Marco Iacobucci/IPA/SIPA/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!

Reprezentacja Francji wygrała w finale Ligi Narodów UEFA z Hiszpanią 2:1. Po pierwszej sennej połowie, druga odsłona dostarczyła nam sporo emocji i wrażeń.

Przed rozpoczęciem spotkania delikatnym faworytem spotkania byli Francuzi, jednak nikt przecież nie lekceważył Hiszpanów, którzy w półfinale ograli świeżo upieczonych mistrzów Europy, Włochów. Francja zaś, aby znaleźć się w finale musiała pokonać Belgów. Zrobiła to dokonując ,,remontady” – po pierwszej połowie przegrywała 0:2, żeby w drugiej odsłonie triumfować 3:2.

Pierwsza połowa nie zachwyciła, lekko mówiąc. Na potwierdzenie tych słów można przywołać statystykę, bowiem w pierwszej połowie obie drużyny oddały łącznie jeden celny strzał. Jeden. Sytuacji bramkowych też nie było za wiele, posiadanie piłki zdominowali klasycznie Hiszpanie, jednak jak widać na niewiele się to zdało. Można powiedzieć, że obie drużyny chciały się wybadać i przede wszystkim nie stracić bramki, co się finalnie udało, jednak dosyć mocno wpłynęło to na jakość spotkania.

Na szczęście, druga połowa to zmiana o 180 stopni. Druga część spotkania dała nam to, co chcieliśmy oglądać. Emocje, sytuacje bramkowe i przede wszystkim gole i to jakie gole.

Pierwszą bardzo groźną sytuację mieli Francuzi, świetną okazję miał Theo Hernandez, jednak piłkarz AC Milan uderzył w poprzeczkę. Chwilę później, z zabójczą kontrą wyszli Hiszpanie. Akcję na gola zamienił Mikel Oyarzabal. Hiszpan sprytnym strzałem pokonał Hugo Llorisa. Radość Hiszpanów nie trwała jednak długo, bowiem dwie minuty później Francuzi doprowadzili do remisu. Karim Benzema dostał piłkę przed polem karnym i pięknym technicznym uderzeniem pokonał Unaia Simona. Francuz znowu udowodnił, że jest jednym z najlepszych napastników świata i mocnym kandydatem w plebiscycie Złotej Piłki.

Po tych dwóch bramkach, obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 80. minucie Kylian Mbappe otrzymał podanie od Theo Hernandeza, a następnie pokonał Simona. Mieliśmy chwilę niepewności podczas analizy VAR, gdzie sprawdzany był spalony. I gdy wydawało się, że Francuz był na spalonym, sędzia uznał gola i ,,Trójkolorowi” objęli prowadzenie. Sędzia podjął dobrą decyzję, gdyż podanie próbował przeciąć jeden z Hiszpanów, a próbując, dotknął piłki, co spowodowało brak spalonego.

Następnie mieliśmy świetną końcówkę, w której Hiszpanie próbowali doprowadzić do remisu, jednak mistrzowie świata mieli w swoim składzie Hugo Llorisa, który świetnie obronił strzały Oyarzabala i Pino. ‚

Ostatecznie reprezentacja Francji pokonuje Hiszpanię 2:1 i wygrywa drugą edycję Ligi Narodów UEFA. ,,Trójkolorowi” powetowali sobie nieudane Euro 2020, gdzie odpadli w 1/8 finału z Szwajcarią. Trzeba pochwalić Francuzów, którzy tak jak w półfinale, mimo, że stracili gola jako pierwsi, potrafią odwrócić wynik spotkania i wygrać.

Hiszpania – Francja 1:2 (0:0)
Bramki: Oyarzabal 64′ – Benzema 66′, Mbappe 80′