FLESZ: Hyballa na wylocie. Jean Carlos rozmawia z Pogonią. Piszczek nie dla Legii

Share on facebook
Share on twitter
27.02.2021 Plock
Pilka nozna
PKO Ekstraklasa 2020/2021
Wisla Plock - Wisla Krakow
N/z trener Peter Hyballa
Foto Adam Starszynski / PressFocus

27.02.2021 Plock
Football
PKO Ekstraklasa 2020/2021, polish top division
Wisla Plock - Wisla Krakow
trener Peter Hyballa
Credit Adam Starszynski / PressFocus

Co prawda sezon Ekstraklasy jeszcze nie dobiegł końca, jednak już zewsząd dochodzą słuchy o możliwych ruchach transferowych zespołów Ekstraklasy. Jednak zmiany mają nie dotyczyć tylko piłkarzy, ale też trenerów. Pogoń Szczecin planuje wzmocnienia, Warta Poznań może zmierzyć się z problemami kadrowymi, w nowym sezonie. Ponadto Czesław Michniewicz dementuje informacje na temat transferu obrońcy Borussi Dortmund. Zapraszamy na przegląd informacji z polskiego podwórka.

– Na sam początek gorące informacje z Krakowa od Piotra Koźmińskiego. Dziennikarz WP SportoweFakty donosi o możliwym rozstaniu Wisły Kraków z Petterem Hyballą. Co więcej, krakowski klub ma podpisać umowę z dużą firmą z sektora energetycznego, a włodarze chcą zadbać o spokojną atmosferę wokół klubu. Według Piotra Koźmińskiego niemiecki trener ma poprowadzić zespół spod Wawelu do końca obecnego sezonu, a potem obie strony mają się rozstać w pokojowy sposób. 

– Zostajemy w Małopolsce, gdyż zarówno Interia – patron medialny Wisły Kraków, jak i Daniel Trzepacz z portalu PogońSportNet informują, że skrzydłowy ” Białej Gwiazdy” miałby zamienić Kraków na Szczecin. Zespół Kosty Runjaicia zbroi się przed nowym sezonem i eliminacjami do Ligi Konferencji. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem w tym sezonie występował regularnie, jednak w ostatnim czasie podpadł trenerowi Hyballi i od pięciu  spotkań nie znalazł się w kadrze meczowej Wisły. Jean Carlos w tym sezonie strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę. Od 1 lipca  Brazylijczyk będzie wolnym zawodnikiem. Wszystko na to wskazuje, że w Szczecinie zastąpi Santeriego Hostikkę, który po sezonie opuści szeregi Pogoni.

– Teraz udajemy się do Poznania. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl informuje, że Lech Poznań jest zainteresowany sprowadzeniem Erika Janży z Górnika Zabrze. Zespół z Zabrza będzie chciał, za swojego lewego obrońcę około 400 tysięcy euro. Słoweniec w tym sezonie zaliczył trzy asysty. Miałby być on zastępcą Tymoteusza Puchacza, który po sezonie najprawdopodobniej odejdzie do Unionu Berlin.

– Zostajemy w Poznaniu, ale przenosimy się do rewelacji tego sezonu, czyli Warty Poznań. Ekipa Piotra Tworka wciąż walczy o europejskie puchary. Jednak Warta może stracić kilku ważnych piłkarzy. Wraz z końcem sezonu z Poznania odejdzie Makana Baku oraz Maciej Żurawski. Wyżej wymienionej dwójce kończy się wypożyczenie i Baku wróci do Holstein Kiel a Żurawski do Pogoni Szczecin. Kończy się również kontrakt  Adriana Lisa, który do tej pory nie został przedłużony. Taka sama sytuacja dotyczy Łukasza Trałki. Tak informuje  na stronie sport.tvp.pl Maciej Łuczak. 

https://sport.tvp.pl/53635021/pko-ekstraklasa-makana-baku-moze-odejsc-z-warty-poznan

– Z Poznania jedziemy do stolicy. Ostatnio krążyło wiele plotek, że Łukasz Piszczek, obrońca BVB miałby zamienić Dortmund na Warszawę. Ostatnio do tej kwestii odniósł się Czesław Michniewicz. Tu wypowiedź trenera Legii, z konferencji prasowej.

,,Łukasz ma zaplanowany każdy dzień i każdą godzinę do emerytury. Ustalił, że po sezonie kończy z profesjonalną piłką, pomimo że Borussia namawiała go, żeby został jeszcze przez rok. On ma swoje plany na siebie, na swój klub. Szkoda bardzo, bo zawodnik z takim doświadczeniem, z takim podejściem bardzo by nam się przydał, ale tak się na pewno nie stanie” – zaznaczył Michniewicz

– Wracamy do informacji Piotra Koźmińskiego, który na łamach WP Sportowe Fakty podaje informacje, iż Legia Warszawa jest zainteresowana sprowadzeniem Joela Abu Hanny. Jest on środkowym obrońcom Zorii Ługańsk i wedle informacji Piotra Koźmińskiego „Wojskowi” na 90 procent pozyskają 23 letniego obrońcę.

– Ciekawie dzieje się również się w Śląsku Wrocław. Wedlug portalu Gol24 Israel Puerto nie przedłuży kontraktu ze Śląskiem. W tym sezonie hiszpański stoper strzelił jedną bramkę.  Puerto interesują się kluby z Turcji oraz drugiej Bundesligi.

– Wieczysta Kraków demoluje rywali w okręgówce i już szykuje kadrę na rozgrywki IV ligi. Jak podaje Katowicki Sport, na celowniku klubu, w którym grają tak znane nazwiska jak Sławomir Peszko czy Radosław Majewski, znaleźli się Łukasz Burliga z Wisły Kraków i Sebastian Bergier ze Śląska Wrocław.

Jakub Skorupka