N/z bramka gol radosc na 1-0 Erik Exposito

Third Qualifying Round
bramka gol radosc na 1-0 Erik Exposito
Credit: Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Derby Dolnego Śląska to starcie, który być może nie należy do najbardziej elektryzujących w kraju, ale prawdziwych koneserów Ekstraklasy oraz rodowitych przedstawicieli tego województwa z pewnością bardzo interesuje. Poziom tychże spotkań od lat należy do stabilnych i tak samo wyglądało to również dzisiaj.

Nie można powiedzieć, że był to mecz na nie wiadomo jak wysokim poziomie, ale na wiele fragmentów gry patrzyło się ze sporą przyjemnością. Co prawda, wszystkie gole strzelił Śląsk, ale Zagłębie także wykreowało sobie kilka niezłych sytuacji. Wciąż jednakże widać, iż Dariusz Żuraw nie zdołał wszczepić wśród „Miedziowych” swojego stylu gry, co wynika najpewniej z tego, że nie miał do czynienia z drużyną przez większość okresu przygotowawczego. Nadal widzimy tutaj bardziej rękę Martina Seveli niż Dariusza Żurawia.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla wrocławian. Pierwsze trafienie padło w 13. minucie, a autorem był Mateusz Praszelik, który po pięknym dryblingu na małej przestrzeni, precyzyjnym uderzeniem z 16. metra pokonał Dominika Hładuna.

Wynik podwyższył Erik Exposito. Hiszpan po 25 minutach od pierwszego gwizdka arbitra oddał strzał w kierunku miejsca strzeżonego przez Hładuna, ale trafił w poprzeczkę. Nie pozostawił jednak odbitej futbolówki losowi i szybko ją odzyskał, a następnie nie dał szans golkiperowi „Miedziowych”.

Nadzieje na punkty wśród lubinian wzbudził… Wojciech Golla, strzelec trafienia samobójczego. Defensor Śląska zablokował dośrodkowanie Mateusza Bartolewskiego, zmylając tym samym Michała Szromnika.

Jakiekolwiek marzenia gospodarzy zabił w drugiej połowie ponownie Exposito. Hiszpański napastnik ponownie znakomicie przymierzył z dystansu i zamknął tym samym wynik meczu.

Zagłębie Lubin 1:3 Śląsk Wrocław (1:2)

Bramki: Wojciech Golla (gol samobójczy) 35′ – Mateusz Praszelik 14′ (Rafał Makowski), Erik Exposito 26′, 62′

Żółte kartki: Łukasz Poręba 31′, Kamil Kruk 37′, Dariusz Żuraw 37′ (poza boiskiem)

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna (Jakub Wójcicki 72′), Kamil Kruk, Ian Soler, Mateusz Bartolewski – Erik Daniel, Łukasz Poręba, Ilya Zhigulev (Dawid Pakulski 46′), Filip Starzyński, Adam Ratajczyk (Karol Podliński 71′) – Patryk Szysz

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Łukasz Bejger – Bartłomiej Pawłowski, Krzysztof Mączyński, Rafał Makowski (Robert Pich 60′) – Petr Schwarz, Mateusz Praszelik (Waldemar Sobota 78′) – Erik Exposito

MVP: Erik Exposito