El. Mistrzostw Świata 2022: Polska – San Marino [RELACJA NA ŻYWO]

SAN MARINO, SAN MARINO - SEPTEMBER 05: Robert Lewandowski of Poland celebrates with team mates after scores his 2nd Goal ,during the 2022 FIFA World Cup Qualifier match between San Marino and Poland at San Marino Stadium on September 5, 2021 in San Marino, . (Photo by MB Media/BPA)
Pilka nozna
Eliminacje do Mistrzostw Swiata 2022
San Marino - Polska
POLAND ONLY !!!

Witamy w relacji tekstowej na żywo prosto ze stadionu PGE Narodowy w Warszawie! Dzisiaj w ramach meczu 7. kolejki grupy I eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze reprezentacja Polski zmierzy się z San Marino.

Polska – San Marino 5:0 (2:0)

Bramki: Karol Świderski 10′, Cristian Brolli 20′ (sam.), Tomasz Kędziora 50′, Adam Buksa 84′, Krzysztof Piątek 90+1′

Żółta kartka: Karol Linetty (Polska)

Składy:

Polska: 22 Fabiański (57′ 1 Majecki) – 2 Gumny, 6 Helik, 4 Kędziora – 19 Frankowski (66′ 18 Bereszyński), 14 Kozłowski, 14 Klich (46′ 23 Piątek), 8 Linetty, 13 Płacheta – 9 Lewandowski (C) (66′ 16 Moder), 11 Świderski (72′ 18 Buksa)

San Marino: 1 E. Benedettini – 11 Battistini, 5 Brolli (74′ 6 Rossi), 15 Simoncini (C), 3 Palazzi (52′ 14 Fabbri) – 17 A. Golinucci, 19 Censoni (46′ 13 Grandoni), 8 E. Golinucci – 16 Mularoni, 7 Vitaioli (74′ 9 Bernardi), 20 Hirsch (46′ 18 Tomassini)

90+3 min. KONIEC MECZU! Polska wygrywa w meczu 7. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, grupy I z San Marino 5:0. Cieszy nas dobra forma Piątka i Kozłowskiego, martwi (trochę) Lewandowskiego oraz fatalne rozgrywanie stałych fragmentów gry (zwłaszcza rzutów rożnych). Wynik jest świetny, styl nie do końca. Zadanie wykonane, 3 punkty na koncie, teraz czas na wtorkowy mecz o baraże z Albanią, która ostatecznie wygrała z Węgrami 1:0. Dziękuję za śledzenie relacji i życzę spokojnego wieczoru. Dobranoc!

90+1 min. GOOL!! 5:0!! Kacper Kozłowski idealnie podaje w pole karne, a tam piłkę do bramki z bliskiej odległości pakuje Krzysztof Piątek. „Pio-Pio” jest w formie po kontuzji – druga bramka w drugim meczu z rzędu!

90 min. Doliczone zostały 3 minuty.

90 min. Strzał Piątka broni Bendettini. Fajnie widzieć naszego „Pio-Pio” w końcu na boisku po kontuzji!

89 min. Piękny rajd dobrze grającego dzisiaj Płachety, ale San Marino oddala zagrożenie.

87 min. Zabawy w nieudane kornery ciąg dalszy.

84 min. GOOOL!! 4:0 dla Polski!! Strzelcem bramki Adam Buksa, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości po podaniu Roberta Gumnego. Chwilę wcześniej strzał oddali goście, ale nieudany. Przynajmniej Majecki choć raz miał dzisiaj piłkę w rękach.

84 min. Piękna akcja Modera. Najpierw założył „siatkę” obrońcy gości, a później oddał strzał, który został obroniony.

Tymczasem Albania prowadzi 1:0 w Budapeszcie w rywalizacji z Węgrami. Zanosi się więc na to, że we wtorek czeka nas mecz o udział w barażach.

81 min. Kolejny korner dla Polaków. To już powoli staje się nudne. Kolejny raz słabo rozegrany stały fragment gry.

80 min. Linetty nieudanym strzałem przypomniał, że jest na boisku i coś się na nim jeszcze dzieje.

79 min. Pierwsze gwizdy na trybunach.

78 min. Bardzo mała atrakcyjna druga połowa tego spotkania. Dobrze chociaż, że prowadzimy 3:0, bo z każdą minutą dzieje się na Narodowym coraz mniej na murawie.

77 min. Polacy wychodzili z kontrą, ale zamiast wrzucić dośrodkowanie w pole karne gości, wrzucili je do pobliskiej Wisły.

74 min. Dwie zmiany w ekipie gości – boisko opuszczają Brolli i Vitaolli, a wchodzą na nie Bernardi i Rossi.

73 min. Nihil novi – kolejny korner dla Polaków. I drugie nihil novi – słabo rozegrany.

73 min. Z boiska schodzi strzelec pierwszej bramki Karol Świderski. Za niego pojawia się Adam Buksa. Znowu będzie hat-trick w jednej połowie z ławki w wykonaniu Buksy?

70 min. 13. korner Polaków, dwunasty bardzo słabo rozegrany.

69 min. Kolejny nieudany korner Polaków. Takimi rozegraniami stałych fragmentów gry nie zagrażamy dzisiaj nawet San Marino, to czym mamy straszyć Albanię w Tiranie we wtorek wtedy?

66 min. Boisko opuszczają Frankowski i Lewandowski, a w ich miejsce wchodzą Buksa i Moder. Słaby występ naszego kapitana dzisiaj, drugi mecz z rzędu bez gola. To do niego jest niepodobne.

65 min. Za chwilę na murawie pojawią się Bartosz Berszyński i Jakub Moder.

64 min. Polacy znowu rozgrywają atak pozycyjny, a na trybunach meksykańska fala. Trzeba się jakoś bawić, jak na boisku dzieje się tyle co kot napłakał teraz.

62 min. Na meczu dzisiaj jest aż 56 128 widzów! Cieszymy się, że po okresie pandemicznym do sportu powoli wraca normalność.

61 min. Bliski drugiej bramki dzisiejszego wieczoru był Kędziora, ale szybciej do piłki doszedł bramkarz gości.

60 min. Polacy rozgrywają (po raz kolejny dzisiaj) piłkę na połowie gości. Teraz mają rzut wolny.

57 min. ZMIANA W REPREZENTACJI POLSKI! Boisko opuszcza Łukasz Fabiański, który został pożegnany szpalerem w wykonaniu piłkarzy i sztabów szkoleniowych obu ekip. Kończy się pewna, piękna epoka w kadrze. Fabian, dziękujemy! Za Fabiańskiego na boisku pojawił się Radosław Majecki.

56 min. Za chwilę na murawie pojawi się Radosław Majecki. Zastąpi Łukasza Fabiańskiego.

55 min. Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika gości. Na razie w drugiej połowie jest więcej przerw niż gry.

52 min. Zmiana u gości – Fabbri zastępuje na placu gry Palazziego.

52 min. Dłuższa przerwa teraz spowodowana urazem piłkarza gosci.

50 min. GOOOL!! 3:0 dla Polski!! Tomasz Kędziora piłkę z bliskiej odległości po zamieszaniu w polu karnym gości po rzucie rożnym. Pierwszy korner w tym meczu całkiem dobrze rozegrany, który przyniósł nam korzyść w postaci gola.

50 min. Kolejny rzut rożny dla Polaków.

49 min. Piątek uderzył piłkę głową tuż nad bramką.

49 min. Zablokowany strzał Lewego – rzut rożny dla Biało-Czerwonych

48 min. Faulowany Lewandowski w okolicach pola karnego gości. Rzut wolny dla Polski, czyli świetna okazja na bramkę dla napastnika Bayernu.

46 min. Zmiany w obu drużynach – w zespole polskim Piątek pojawił się w miejsce Klicha, a w drużynie gości Censoniego i Hirscha zastąpili Tomassini i Grandoni.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Gromkie: „Dziękujemy, dziękujemy!” od kibiców dla brązowych medalistów.

W przerwie meczu na murawie prezentuje się kibicom reprezentacja Polski w AMP-futbolu, która niedawno zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Europy, które rozgrywane były w Krakowie. Teraz ampfutboliści zostają nagrodzeni brawami przez kibiców. Piękna sprawa.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Polacy do przerwy prowadzą 2:0 po golach Świderskiego i samobójczym trafieniu Brolliego. Biało-Czerwoni przeważają, ale są bardzo niedokładni w podaniach pod polem karnym rywali i przez to prowadzą tylko dwoma bramkami. Niepokoi trochę słabsza postawa w dzisiejszym dniu Roberta Lewandowskiego. Wracamy za niecały kwadrans!

45+2 min. Piłka w rękach bramkarza gości.

45+1 min. Biało – Czerwoni szukają trzeciego gola rozgrywając piłkę na połowie gości.

45 min. Doliczone zostały 3 minuty do czasu gry pierwszej połowy.

45 min. Bendettini piąstkuje po dośrodkowaniu Płachety w pole karne.

43 min. San Marino wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu w pole karne Polaków.

41 min. Nieudane dośrodkowanie Płachety.

40 min. Uderzenie Lewandowskiego obronione, choć nasz kapitan miał lepiej ustawionego kolegę w polu karnym, któremu mógł podać. Ma Lewy parcie na strzelanie goli dzisiaj

39 min. Totalnie niecelne uderzenie naszego kapitana. Napastnik Bayernu na razie rozgrywa dzisiaj niezbyt udane zawody.

37 min. Faulowany Frankowski przez Golinucciego.

36 min. Od bramki grę wznawia Bendettini.

35 min. Robert Lewandowski jeszcze dzisiaj bez gola. Czy nasz kapitan będzie się dzisiaj cieszył z 7. gola w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022?

34 min. Znowu zablokowane dośrodkowanie i kolejny korner dla Biało-Czerownych.

33 min. Kolejny rzut rożny dla Polaków.

33 min. Strzał Kozłowskiego broni Benedettini. Korner dla Polaków.

32 min. Żółtą kartką został napomniany Karol Linetty. Piłkarz Torino nieprzepisowo zatrzymał jedną z niewielu kontr gości.

31 min. Zero zagrożenia dla gości, po stałym fragmencie gry w wykonaniu Polaków.

30 min. Piłkarze San Marino chyba zszokowali sami siebie, bo oddali celny strzał na polską bramkę. Uderzenie Vitaioliego zostało jednak zablokowane przez jednego z naszych stoperów.

30 min. Piłka wpadła do siatki po uderzeniu Lewandowskiego, ale wcześniej jeden z naszych reprezentantów faulował rywala. Gol nieuznany.

29 min. Polacy spokojnie rozgrywają piłkę na połowie gości.

27 min. Nieudany strzał głową Świderskiego. Piłka poleciała wysoko nad bramką.

26 min. Zablokowane dośrodkowanie Frankowskiego. Rzut rożny dla Biało-Czerwonych.

25 min. Wracamy do gry!

25 min. Chwilowa przerwa spowodowana urazem jednego z piłkarzy zespołu gości.

24 min. Co tam się działo!! Polacy trzykrotnie uderzali na bramkę gości, ale trzykrotnie zostali zablokowani. Nawet Robert Lewandowski. 3:0 było bardzo blisko!

23 min. Nieudany kontratak gości. Polacy w natarciu.

23 min. Aut dla Polaków.

21 min. Fabiański spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu. Dostaje przy tym spore brawa.

20 min. GOOL!! 2:0 Polska!! Kacper Kozłowski dośrodkowywał piłkę w pole karne, ale niefortunnie interweniował Brolli i piłka wpadła do siatki. Samobój stopera gości.

18 min. Rzut wolny dla Polaków.

17 min. Zablokowany strzał z kilku metrów Frankowskiego!! Było blisko dwubramkowego prowadzenia Polaków.

17 min. Ładna akcja Biało-Czerwonych, którzy byli bliscy zdobycia gola, ale goście wybijają piłkę na rzut rożny!

16 min. „Łukasz Fabiański” ponownie skandowane na trybunach.

15 min. Niecelne dośrodkowanie Frankowskiego w pole karne gości.

14 min. Ciągle trwa analiza VAR. Bramka ostatecznie uznana po 4-minutowym sprawdzaniu!! Nie lubimy takich długich przerw.

11 min. Trwa teraz jeszcze analiza VAR. Gwizdy na trybunach.

10 min. GOOOOL!! 1:0 Polska! Przemysław Płacheta dośrodkowuje z lewej strony boiska na głowę Karola Świderskiego, który otwiera tym samym wynik tego spotkania!!

9 min. Ładne zgranie Świderskiego do Lewandowskiego, którego strzał broni Benedettini!

8 min. Mateusz Klich strzela z okolicy linii pola karnego. Piłka ląduje tuż obok bramki.

7 min. Strzał Płachety wybroniony przez Benedettiniego. Pierwszy celny strzał Polaków sobotniego wieczoru.

6 min. Nieudane podanie Klicha w pole karne do Lewandowskiego.

5 min. Fauluje Helik.

4 min. Nieudane dośrodkowanie z rożnego.

4 min. Ciekawa akcja Polaków. Klich podał do Płachety, ten szukał podaniem Lewandowskiego, ale piłkę na rzut rożny wybili goście.

2 min. Kibice na trybunach skandują nazwisko Fabiańskiego. W międzyczasie nieudane dośrodkowanie Płachety.

1 min. Polacy konstruują akcję na połowie gości.

20:46 Zaczynamy! Biało-czerwoni dzisiaj w białych koszulkach i czerwonych spodenkach. San Marino dzisiaj na granatowo. Od środka zaczynają goście.

20:40 Czas na hymny!

20:40 Teraz czas na podziękowania dla Łukasza Fabiańskiego, który dzisiejszym występem zakończy swoją reprezentacyjną karierę. Otrzymał on pamiątkową koszulkę od prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

20:39 Piłkarze wychodzą na murawę przy ogromnym aplauzie kibiców, którzy niemalże w komplecie oglądają dzisiejsze zawody na Stadionie Narodowym.

20:38 W wyjściowym składzie zagra dzisiaj Kacper Kozłowski, który jest jedynym powołanym zawodnikiem z polskiej Ekstraklasy na październikowe mecze kadry. Ostatnio toczy się rozgorzała dyskusja na temat tego czy Paulo Sousa powinien być na większej ilości meczów PKO Ekstraklasy. Ostatnio swój punkt widzenia w swoim artykule przedstawił nasz redaktor, Mateusz Grądzki.

Sousa i Ekstraklasa – odpychające się bieguny?

20:33 Dzisiejsze spotkanie sędziować będzie Fran Jović z Chorwacji. Jego asystentami będą jego rodacy – Hrvoje Radic i Luka Pusić. Sędzią VAR będzie też Chorwat, Mario Zebec.

20:30 Selekcjoner Polaków, Paulo Sousa nie byłby sobą gdyby nie zaskoczył nas wyjściowym ustawieniem zespołu. W pierwszym składzie zobaczymy dzisiaj m.in. Przemysława Płachetę, który w tym sezonie nie rozegrał jeszcze meczu w Norwich City. W trzyosobowym bloku defensywnym mamy dwóch nominalnie prawych stoperów (Tomasz Kędziora i Robert Gumny). W podstawie melduje się też Kacper Kozłowski, który przypomnijmy nie ma jeszcze ukończonych nawet 18 lat!

20:25 Po sześciu kolejkach reprezentacja Polski zajmuje 3. miejsce w tabeli z 11 punktami na koncie (bilans bramkowy 19:8). San Marino plasuje się na ostatnim, 6. miejscu w tabeli bez żadnego „oczka” na koncie. Co ciekawe nasi dzisiejsi rywale stracili już 24 bramki, a strzelili zaledwie jedną. Z kim..? Z reprezentacją Polski.

20:21 Przed początkiem spotkaniem zachęcamy do przeczytania tekstu naszego redaktora, Jakuba Skorupki, który opisał najważniejsze momenty reprezentacyjnej kariery Łukasza Fabiańskiego.

Wierny rycerz odchodzi ze służby. Łukasz Fabiański kończy karierę reprezentacyjną.

20:18 Dzisiejsze spotkanie będzie ostatnim w barwach reprezentacji Polski dla Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz West Hamu United przed meczem odbierze pamiątkową koszulkę z numerem 57 – tyle właśnie występów (łącznie z dzisiejszym) Fabian zanotuje w kadrze. W drugiej połowie będzie zmieniony najprawdopodobniej przez Radosława Majeckiego, a pożegnany zostanie szpalerem.

20:15 Dobry wieczór! Witamy w relacji tekstowej na żywo prosto ze stadionu PGE Narodowy w Warszawie, gdzie za niespełna 35 minut reprezentacja Polski zmierzy się z San Marino w ramach 7. kolejki eliminacji do mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Relację tekstową na żywo ze stadionu PGE Narodowy w Warszawie prowadzi Kacper Czuba