fbpx

Co dalej z Tymoteuszem Puchaczem?

Share on facebook
Share on twitter
2020.07.04 Poznan
Pilka Nozna PKO Ekstraklasa sezon 2019/2020
Lech Poznan - Legia Warszawa
N/z Jakub Kaminski Tymoteusz Puchacz Kamil Jozwiak gol radosc
Foto. Damian Kosciesza / PressFocus

2020.07.04 Poznan
Football Polish PKO Ekstraklasa season 2019/2020 Lech Poznan - Legia Warszawa
O/p 
Credit. Damian Kosciesza / PressFocus

Wczoraj dostałem informację o tym, że Tymoteusz Puchacz znajduje się na celowniku jednego z klubów Bundesligi. Twitter zapłonął, bo ktoś to wypuścił, ludzie stwierdzili, że chodzi o pewne odejście. Ktoś inny z kolei podał newsa, twierdząc, że zainteresowanie „Puszką” wyraża także LOSC Lille. Przychodzę z pomocą i postaram się wyczerpać temat do absolutnego minimum.

A więc tak: temat Bundesligi rzeczywiście istnieje, ale nie padły jeszcze żadne konkrety. Reasumując, chodzi o to, że jeden z klubów niemieckiej ekstraklasy chciałby widzieć w swoich barwach Puchacza, ale póki co nie zanosi się na to, żeby coś z tego wynikło.

Z moich informacji wynika także, że plotka o Lille to absolutna bujda. Kto wie, temat może powstać lada moment, ale uważam, że na tę chwilę to wątpliwa opcja.

Trener Dariusz Żuraw na czele z działaczami „Kolejorza” od pionu sportowego chcieliby jednak, żeby Puchacz pozostał w Poznaniu jeszcze przez co najmniej sezon. W sprzedaży przez Lecha młodych graczy ważne jest, aby nie tylko dobrze zarobić, ale również odpowiednio przygotować zawodnika do wyjazdu.

Przeczyć może jednak temu domniemane zainteresowanie poznaniaków Slobodanem Uroseviciem. O tym, że Lech chciałby widzieć tego zawodnika w swoich szeregach, poinformowały serbskie media. To mógłby być z pewnością topowy lewy obrońca Ekstraklasy, więc bez powodu nie zostałby ściągany. Jest jednak jeszcze druga strona medalu: z klubu może odejść Volodymyr Kostevych, o którego poważnie ma zamiar powalczyć Zoria Ługańsk.

Co z tego wyjdzie? Na tę chwilę ciężko powiedzieć. Ale większa jest szansa na pozostanie Puchacza przy ulicy Bułgarskiej. Chłopakowi nie spieszy się do wyjazdu, ponieważ doskonale czuje się w stolicy Wielkopolski.

Kliknij w zdjęcie, by zaobserwować autora na Twitterze